איך אוכל לגלות בעצמי את הסימנים הראשונים להיווצרות דלקת חניכיים?

הגורם המרכזי לדלקת חניכיים הוא רובד החיידקים – הפלאק הדנטלי. החיידקים מוכשרים מאוד ביכולתם להיצמד אל השיניים. החיידקים המצויים בצמוד לחניכיים מעוררים תגובה הנקראת דלקת חניכיים. גופינו מגיב כנגד החיידקים בתהליך דלקתי שמטרתו להרוג את החיידקים ולמנוע מהם מלחדור אליו.
 הסימנים הראשונים של דלקת חניכיים הם נפיחות קלה בחניכיים, לרוב באזורים שבין השיניים, נטייה לדימום בעת אכילת מאכלים קשים הבאים במגע עם החניכיים, או בעת צחצוח השיניים או בשימוש בחוט הדנטלי. שלב התחלתי זה של דלקת חניכיים לא מלווה באי נוחות או בכאבים ולכן אינו מדליק אצלנו נורה אדומה. אך זהו השלב הקל ביותר לטיפול ולמניעה.
בהיעדר טיפול ממשיכה דלקת חניכיים לגרום לנזק. החניכיים והעצם התומכת בשיניים נסוגים ומתרחקים מהחיידקים ואלו, במשנה מרץ, כובשים שטחים חדשים ומתיישבים עליהם, וכך גורמים להמשך דלקת חניכיים והצטברות נזק נוסף. דלקת חניכיים מתקדמת מתבטאת בנסיגת חניכיים חמורה, העלולה להביא לנשירת השיניים או לעקירתן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיפול אורתודנטי מהיר – PAOO

טיפול אורתודנטי הינו בדרך כלל ממושך. הזמן הארוך הדרוש לטיפול אורתודנטי מהווה מכשול למבוגרים ולעיתים גם לצעירים. בשיטת PAOO מבוצע יישור שיניים מהיר לאחר ניתוח

קרא עוד »
שינוי גודל גופנים