אל תפסיקו לחייך!

הפתרן להשלמת השתלה מיידית, ושיקום מיידי לשיניים קדמיות

איך אפשר לעזור לאנשים העומדים בפני אובדן שן קדמית? בעיה זו מפחידה ומרתיעה אנשים רבים, מאחר שעקירת שן קדמית, פירושה אובדן של החיוך היפה, שחושף את השיניים הקדמיות. מכאן גם אובדן ההרגשה הטובה, תחושת הביטחון ואיכות החיים שלנו בכלל. האפשרות להחליף שן אבודה בשתל וכתר הינה אחד הפתרונות המתאימים ביותר לטיפול בבעיה זו. מצב של שן אבודה נוצר בדרך כלל כתוצאה מחבלה, עששת (ריקבון שן), סדק בשורש או מחלת חניכיים מתקדמת. שימוש בטכניקה של השתלה מיידית ושיקום מיידי מונעים את הצורך בהרכבת שיניים תותבות נשלפות, המשלימות את השן החסרה, וכך גם ניתן להימנע מהצורך להשחיז את השיניים הסמוכות כדי לבנות עליהן גשר. 

שיטת טיפול חדשנית זו משחזרת את השן החסרה ללא פגיעה בשיניים הסמוכות, מה שמבטיח תוצאה אסתטית יותר. לצורך האבחון רצוי לבצע צילום CT , הדרוש לצורך בדיקת ממדי העצם, דחיסותה ותכנון הטיפול בתלת ממד. 

הטיפול מתבצע בשני שלבים. השלב הראשון הוא עקירה, המבוצעת בזהירות, על מנת למזער את הפגיעה בעצם הסובבת את השן. לאחר מכן, מתבצעת השתלה ישירות בתוך מכתש העקירה. אל השתל מחברים כתר זמני באותה הפגישה, והטיפול מסתיים מבלי שנותרים "חורים שחורים" באזור השיניים הקדמיות. לאחר הטיפול ממתינים 3 עד 6 חודשים עד לאינטגרציה של השתל. כעת אפשר לעבור לשלב השני, שבו מפרקים את הכתר הזמני ובונים כתר קבוע, המחובר אל השתל.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

טיפול אורתודנטי מהיר – PAOO

טיפול אורתודנטי הינו בדרך כלל ממושך. הזמן הארוך הדרוש לטיפול אורתודנטי מהווה מכשול למבוגרים ולעיתים גם לצעירים. בשיטת PAOO מבוצע יישור שיניים מהיר לאחר ניתוח

קרא עוד »
שינוי גודל גופנים